Stáž v Itálii, březen 2023

V termínu 05.03. – 25.03.2023 se čtyři žáci naší školy a učitelka odborného výcviku Pavla Kučerová zúčastnili krátkodobé odborné stáže v Itálii v rámci projektu ERASMUS č. 2020-1-CZ-01- KA102-077195, v oblasti Dolomit, údolí Val di Fiéme.

Dvě žákyně oboru cukrář získávaly odbornou praxi v cukrárně Pasticceria Reinhard v Moeně, jedna žákyně oboru cukrář a jeden žák maturitního oboru hotelnictví a turismus v hotelu Miramonti v obci Tesero.

Žákyně Maria a Tereza pracující v cukrárně Reinhardt vyráběly typické italské a francouzské dezerty jako jsou Colomba di Pasqua (velikonoční holubice), tiramisu, koblihy, makronky, croissanty a záviny s nejrůznější náplní, pracovaly s různými druhy čokolády, vyráběly velikonoční vajíčka a jiné čokoládové výrobky. Pracovaly s moderním cukrárenským vybavením jako temperovacím strojem na čokoládu, strojem na vaření krémů, s moderními pečícími troubami. Na práci našich žáků, jejich výrobky a cukrárnu, kde žákyně pracovaly i na to, jak bydlely, se můžete podívat ve fotogalerii.

David s Nicol, kteří měli odbornou praxi v hotelu Miramonte, pracovali na pozici hotelový cukrář (Nicol) a obsluha (David). Co připravovali a hotelovým hostům servírovali, se také můžete podívat ve fotogalerii.